Jaké má honeybush účinky na naši kůži?

odhalte blahodárné působení čaje honeybush

Pravidelným pitím honeybushe lze udělat mnoho pro svou pokožku, jako například to, že bude lépe odolná vůči ultrafialovému záření, které je způsobeno slunečními paprsky. Taktéž pitím lahodného nápoje honeybush lze zmírnit buněčné transformace vyvolané stárnutím pokožky. Na základě vyplývajícího faktu, v rámci novějších výzkumů, je efektivita lahodného nápoje honeybush působící na lidské zdraví ve vyšší míře, než bylo původně myšleno. Keř je dozajista skvostem jihoafrických hor. Však jakékoliv nepříznivé kosmetické potíže, jako například akné, ekzémy či záněty, jsou reálně řešitelné právě prostřednictvím konzumace tohoto blahodárně působícího nápoje.

Po stvrzení laboratorního výzkumu ohledně konzumace bylinného nápoje honeybush s příznivým účinkem při nachlazení či zánětu horních cest dýchacích, jsou tu nové přínosné informace, které se vztahují na dermatologické potíže. Tento verdikt je na základě studie, která byla zveřejněna badateli z univerzity ve švýcarském Vevey. Výsledným faktem je, že pití lahodného moku získaného z lístků keře Cyclopia, vede k význačnému účinku při léčení i v rámci prevence dermatologického onemocnění. Jedná se o onemocnění vyvolaná různými záněty či zhoubným bujením, taktéž i příčinou stárnutí nebo špatným vlivem působícího prostředí.

Na základě rezultátu je potenciálnost nejen v podobě útlumu náhlých potíží, rovněž též perspektivní příznivé účinky, mezi které lze zmínit rezistence pokožky v rámci škodlivého ultrafialového záření, částečná eliminace tvorby vrásek. Všeobecná vnímavost proti eventuálním zánětům kůže. Toto vše je ovlivněno několika druhy látek, jako například anilin či amin, které jsou známé tím, že účinně se podílí na snížení rozsahu oxidačního stresu buněk na povrchu pokožky.

Dnešní medicína i věda je seznámena s celou škálou látek, které jsou rovněž v obdobných případech účinné. Honeybush má význačnou přednost v zásadní věci, na rozdíl od jiných produktů, se jedná o doplněk stravy, který lze užívat dlouhodobě bez jakéhokoliv vedlejšího negativního účinku.

Zásadním faktorem není to, v jaké podobě bude konzumace honeybushe a tím tak dostání do těla účinné látky, které obsahuje. Záleží na individuálním rozhodnutí, kdo co preferuje, co komu více vyhovuje. Ať už se jedná o příznačné louhování lístků ve vroucí vodě a vychutnání si honeybushe jako lahodného nápoje, či v rámci použití do pokrmů, především při pečení moučníků.

Jestliže nám jde o to, abychom co nejúčinněji získali maximum v rámci efektivity honeybushe z daného kvanta, je ideální smísit na jemno rozdrcené lístky s mlékem či jinou tekutinou, která disponuje obsahem tuků a bílkovin. Například pokud smísíme rozdrcené lístky honeybushe s mlékem a krátce povaříme, tím získáme, že veškeré látky a to nejen ty rozpustné ve vodě, ale především i ty, které se váží jen na tuky či bílkoviny, zůstanou zachovány. Extrakt z honeybushe v této formě je samozřejmě nejpřínosnější v rámci vlivu na lidské zdraví.

Není se třeba obávat, že ohledně výše zmíněné účinnosti, je zapotřebí značné množství. Rozhodně není myšleno značné kvantum v rámci pozitivního přínosu. Efektní koncentrace se nachází v rozmezí od 1 do 10 gramů na jeden litr. Tato dávka je adekvátní vůči regulérní intenzitě nápoje, se kterou se běžně shledáváme u běžných receptů.