Honeybush a jeho vliv na krevní tlak

poznejte tajemství, díky kterému zlepšíte krevní tlak

Prvotně se jednalo o účinný odvar s léčivými účinky z keře stromu, dnes známého pod názvem honeybush. Bylo tomu tak v horských oblastech při pobřeží jižní Afriky. Již primární místní kmeny znaly jeho význačnost. Charakteristické medové aróma rozléhající se svou podmanivou vůní kolem zelených keřů s jasnými žlutými květy bylo předzvěstí, že půjde i o lahodný prožitek. Nicméně i tak po mnoho staletí tento lahodný mok setrvával svou úlohou v prosté medicíně. Ať už se používal v rámci různorodé infekce či v případě nechutenství u dětí. Až posléze bylo v rámci vědy odkryto rovněž, že honeybush je značně efektní v rámci mnoha nejrůznějších civilizačních chorob. Mezi které náleží právě tak i krevní tlak.

Zásadním posláním prvotních evropských kolonistů, kteří přišli do oblasti okolo Kapského mysu, rozhodně nebylo jen v rámci pouhého zdolání a zkrocení tamní divoké přírody. Ale právě jejich příchod byl taktéž ve znamení poznání a vypátrání z té rozmanité exotické flory, co z tohoto rostlinstva může být užitečné v případě léčivého účinku pro lidský organimus a zdraví člověka. Poprvé je biology nalezeno průkazné stvrzení, že právě jednou z tého rostliny jihu černého kontinentu je honeybush. Stalo se tomu tak na konci 18. století.

Původně to byli Křováci, kteří objevily znamenité léčivé účinky na lidské zdraví, a to na základě svých zkušeností po několik generací. Poté přicházejí přesné badatelské výzkumy striktně popsanými mechanismy i látky, které mají význačnou moc v účinku nápoje z lístků honeybushe. Avšak teprve poměrně nedávno byla shledána účinnost lahodného moku honeybushe v rámci pomoci pro ty, kteří trpí vysokým krevním tlakem. To, že nálev z honeybushe obsahuje importantní látky jako například izoflaviny, flaviny či jiné druhy kyselin, bylo zjištěno až koncem dvacátého století profesorem Hawtornem. Výše uvedené význačné látky jsou v lidském organismu znamenitými oxidanty, které působí proti nepříznivým volným radikálům.

Výše uvedené volné radikály jsou bohužel značně nápomocny k progresívnímu ucpávání tepen v lidském těle. Ulehčují postupné usazování cholesterolu a rovněž mnohých jiných nepříznivých látek. Důsledkem pak dochází záhy nebo později ke vzniku arterosklerózy. Tedy zúžení a neprůchodnost lidské cévní soustavy má vliv na projevující se navenek zvýšeným krevním tlakem. Což je samotným varovným signálem vedoucím k více vážným zdravotním potížím, které jsou skryty uvnitř lidského těla. Ať už se vás to týká, či jsou potenciální dispozice nebo jen v rámci zdravého životního stylu jsou jakékoliv nedostatky směřující k tendenci pochyb a obav, je třeba podniknout účinnou a včasnou prevenci. Honeybush je jednou z význačných možností, jak v tomto směru uskutečnit správné kroky. Vysoký krevní tlak též může posléze dát impulz potenciálně i k infarktu. Je známo, že polyfenoly i xantony příznivě redukují koncentraci krevních lipidů a společně s tím tak poněkud rovněž modifikují srážlivost krve. Výsledkem je pokles eventuálního rizika. A právě honeybush v sobě ukrývá výše uvedené přínosné látky.

Význačným pozitivem honeybushe je nepřítomnost kofeinu. I to má podstatně významný efekt pro vysoký krevní tlak. V tomto případě tak je možno si vychutnávat více šálků denně lahodného nápoje. Avšak v rámci účinnosti je zcela adekvátní minimálně pět šálků denně.